Andersen mniej znany

30-08-2012 r.


07 września 2012 roku w Puncie Przedszkolnym odbędzie się przedstawienie dla dzieci pt. "ANDERSEN MNIEJ ZNANY". Wszystkich chetnych do udziału w przedstawieniu zapraszamy na godzinę 13:00. Koszt - 5 zł.

ANDERSEN MNIEJ ZNANY czyli Opowieści o Groszkach, Księżniczkach i Miłości

Hans Christian Andersen napisał 156 baśni. Tylko 12 z nich jest oparte na utworach ludowych, inne powstały z inspiracji obcą literaturą, m.in. Księgą tysiąca i jednej nocy, w ogromnej większości są to jednak utwory oryginalne. Do najbardziej znanych należą: Brzydkie kaczątko, Królowa śniegu, Słowik, Dziewczynka z zapałkami, Nowe szaty cesarza, Calineczka. Baśnie Andersena zawierają głęboki sens humanistyczny i mają uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kwiatów i zwierząt, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy.
Twórcy spektaklu postanowili przypomnieć mniej znane bajki Andersena, które łączy jeden element – ziarenka grochu. Są baśnie „Pięć ziarenek grochu”, „Świniopas”, „Księżniczka na ziarnku grochu”. Spektakl połączył je w jedną całość i opowiada o losach pięciu groszków, pochodzących z jednego strączka.

ZAPRASZAMY !

Nasz adres: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik
Skowronno Dolne 52, 28-400 Pińczów, tel. 41 314 42 01,
e-mail: swietlik@pinczow.com