FUN ENGLISH FOR KIDS!!! – czyli świetlikowa nauka angielskiego

08-09-2012 r.


W bieżącym roku szkolnym nowością w naszej ofercie edukacyjnej jest nauka języka angielskiego. Zajęcia prowadzi Pani Magdalena Różalska, która od września dołączyła do naszej kadry.

Oto kilka słów nakreślonych przez Panią Magdę. o metodach pracy z naszymi milusińskimi:
Zajęcia z języka angielskiego odbywają się metodą TPR (Totral Physical Response) polega na zasadzie „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić,  a zrozumiem”. Dlatego technika TPR w początkowej fazie oparta jest na ruchu i słuchu - dzieci słuchają i wykonują proste polecenia, które nauczyciel nie tłumaczy, w języku obcym. TPR sprzyja uczeniu się bezstresowemu, pozwala na relaks w czasie lekcji, pokonuje zahamowania i strach przed mówieniem, a także niewątpliwie uatrakcyjnia proces nauczania, ponieważ dzieci mają olbrzymią potrzebę ruchliwości.

Direct Method - metoda uczy przede wszystkim słownictwa codziennego użytku, dotyczącego otoczenia dziecka. Prezentowanie tego słownictwa  odbywa się z użyciem pomocy dydaktycznych takich jak np. karty z obrazkami, realne  przedmioty lub jest demonstrowane za pomocą gestów. Metoda ta zakłada dziecko, że powinno rozumieć to czego się uczy. Metoda DR kładzie nacisk na uczenie słuchania i mówienia. Przy tym wszelkie instrukcje wydawane są w języku obcym, by dziecko jak najbardziej osłuchało się z językiem.  Na poparcie teorii kilka zdjęć jakie udało się zrobić podczas zajęć.

Zajęcia z jez. angielskiego  zdjęcie nr 1          Zajęcia z jez. angielskiego  zdjęcie nr 2

Zajęcia z jez. angielskiego  zdjęcie nr 3          Zajęcia z jez. angielskiego  zdjęcie nr 4

Zajęcia z jez. angielskiego  zdjęcie nr 5          Zajęcia z jez. angielskiego  zdjęcie nr 6

Zajęcia z jez. angielskiego  zdjęcie nr 7          Zajęcia z jez. angielskiego  zdjęcie nr 8

Zajęcia z jez. angielskiego  zdjęcie nr 9Nasz adres: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik
Skowronno Dolne 52, 28-400 Pińczów, tel. 41 314 42 01,
e-mail: swietlik@pinczow.com