Nasi Dzielni Strażacy !!!

02-05-2013 r.


Jednym z celów podstawy programowej realizowanej w Punkcie Przedszkolnym jest wdrożenie do dbałości o bezpieczeństwo swoje oraz innych.Aby zrealizować te cele 30 kwietnia wybraliśmy się z wycieczką do Straży Pożarnej w Pińczowie, gdzie juz czekali na naszą wesołą gromadkę dwaj sympatyczni strażacy , kórzy oprowadzili nas po całej jednostce.
Dzieciaki uzyskały wiele informacji dotyczących pracy strażaka. Z wielka uwagą wysłuchały,którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia.
Dzieci mogły przeżyć chwile z codzienności strażaka wejść do kabiny samochodu, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż do gaszenia pożarów,a także zjechać na rurze. Pińczowscy Strażacy opowiedzieli dzieciom o wykonywanym zawodzie, zapoznałi z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.

Dziękujemy serdecznie Naszym dzielnym oraz gościnnym Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie.Z wizytą u strażaków zdjęcie nr 1

Z wizytą u strażaków zdjęcie nr 2

Z wizytą u strażaków zdjęcie nr 3

Z wizytą u strażaków zdjęcie nr 4

Z wizytą u strażaków  zdjęcie nr 5

Wiecej zdjęc w Galerii
Nasz adres: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik
Skowronno Dolne 52, 28-400 Pińczów, tel. 41 314 42 01,
e-mail: swietlik@pinczow.com