Wiadomości cd
Spacer po parku w Pińczowie

28-04-2011 r.

W czasie pobytu XI Zlotu w Pińczowie, nasze przedszkolaczki mogły podziwiać zabytkowe samochody.
więcej >>
Wyjazd dzieci do Zbludowic na hipoterapię

07-04-2011 r.

Już po raz kolejny nasze przedszkole zorganizowało wyjazd na hipoterapię, a tym razem pojechaliśmy do Zbludowic. Po wysłuchaniu pogadanki na temat koni i wyjaśnieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzieci mogły jeździć na koniach przy pomocy asekuracji.
więcej >>
Spotkanie z muzykami

07-04-2011 r.

W czwartek nasze przedszkolaki uczestniczyły na zajęciach filharmonii w przedszkolu nr 1 w Pińczowie. Dzieci miały możliwość zapoznać się z wybranymi instrumentami i z zaciekawieniem słuchały prezentowanych utworów muzycznych.
więcej >>
Świetlik ogłasza nabór do przedszkola

30-03-2011 r.

Zawiadamiamy rodziców najmłodszych obywateli Ponidzia, że od 01 kwietnia 2011 do 15 czerwca 2011 roku będzie można zapisać swoją pociechę do Punktu Przedszkolnego w Skowronie Dolnym.  Informujemy wszystkich rodziców i opiekunów, że o edukację przedszkolną mogą ubiegać się dzieci urodzone w roku 2008.
więcej >>
Śpieszmy sie kochać ludzi...

25-03-2011 r.

Dotarła do nas smutna wiadomość, że zmarł dziesięcioletni Damian z Chrobrza. W dniu 02.01.2011 roku Damian przewrócił się na podwórku (od 2009 roku leczony był na padaczkę) uderzając głową w powierzchnie lodu. W stanie bardzo ciężkim trafił do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Kielcach, gdzie był operowany z powodu rozległego krwiaka.
więcej >>
Witaj wiosno. Topienie „Marzanny”

21-03-2011 r.

W naszym „Świetliku” przyjął się zwyczaj żegnania zimy i witania nadchodzącej wiosny. W tym roku, przedszkolaki spragnieni nadejścia wiosny przygotowali się do jej powitania i zrobili wielką „ Marzannę”. Przy odgłosach wesołych piosenek wraz z wychowawcami dzieci wrzuciły kukłę do rzeki Nidy, a ta wciągnięta w nurt wody zabrała ze sobą zimę.
więcej >>
Seans w grocie solnej dla przedszkolaków ze „Świetlika”

15-03-2011 r.

Bajkowa sceneria i nadmorski klimat… tego mogły doświadczyć nasze przedszkolaki podczas seansu w grocie solnej we „Włókniarzu” w Busku-Zroju. Dzieci mogły skorzystać z dobroczynnego wpływu mikroklimatu (jonizacji), koloroterapi (leczenia światłem) oraz muzykoterapii, czyli relaksacji dźwiękiem.
więcej >>Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Pomocy
Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik

09-03-2011 r.

W dniu 04.03.2011 odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik. Głównym celem spotkania było omówienie i dokonanie zmian w Statucie Stowarzyszenia i dostosowanie tego aktu do znowelizowanych przepisów ustawy pożytku publicznego.
więcej >>Pomóżmy Damianowi!

21-02-2011 r.

Damian Bednarski to dziesięcioletni mieszkaniec Chrobrza. W dniu 02.01.2011 roku na podwórku przewrócił się (Damian od 2009 roku leczony był na padaczkę) uderzając głową powierzchnie lodu. W stanie bardzo ciężkim trafił do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Kielcach, gdzie był operowany z powodu rozległego krwiaka.
więcej >>Ferie w Świetliku - czyli jak pożytecznie spędzaliśmy czas wolny 

16-02-2011 r.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik w Skowronnie Dolnym w okresie ferii zimowych zorganizowało dla dzieci i młodzieży szeroką ofertę zajęć. Wszystkim naszym działaniom przyświecało hasło „Razem – cieplej czyli sposób na zimę” - I udało się! w atmosferze zabawy, radości i integracji pożytecznie spędziliśmy dwa tygodnie wolne od nauki szkolnej.
więcej >>Ferie - Rób to, czego nie robisz, na co dzień! 

22-01-2011 r.

ARTYSTYCZNIE, SPONTANICZNIE, DYNAMICZNIE!
  Rodzicu, podaruj swojemu dziecku możliwość zdobycia niezapomnianych wrażeń w przyjaznej przestrzeni! Stowarzyszenie Świetlik proponuje ferie w towarzystwie działań artystycznych: muzycznych plastycznych oraz tanecznych a wszystko to w atmosferze integracji. 
więcej >>


Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka

22-01-2011 r.

W piątek 21 stycznia w naszym Punkcie Przedszkolnym "Świetlik" został zorganizowany Dzień Babci i Dziadka. Pani Prezes Agnieszka Kucybała przywitała i złożyła babciom życzenia. Dzieci przygotowały krótką część artystyczną składającą się z recytowanych wierszy i wspólnych zabaw przy muzyce. Nie zabrakło także upominków, które przygotowały dzieci dla gości oraz wspólnego poczęstunku.
więcej >>Odwiedził nas Mikołaj

15-12-2010 r.

W niezwykle miłej atmosferze przebiegło spotkanie mikołajkowe w budynku przedszkola w Skowronie Dolnym. W sobotnie popołudnie Stowarzyszenie Świetlik zorganizowało dla dzieci integracyjne spotkanie, na które przybył sam Święty Mikołaj.
więcej >>Spotkania w Świetliku

14-09-2010 r.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Świetlik” zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań poświęconych niepełnosprawności w rodzinie oraz zjawiskom społecznym towarzyszącym temu problemowi. Spotkania obywać się będą w siedzibie stowarzyszenia w Skowronnie Dolnym w następujących terminach:
więcej >>


Dar Urzędu Skarbowego dla naszego Stowarzyszenia

20-05-2010 r.

Samochód osobowy marki Ford Escord typu combi przekazali dziś dla Stowarzyszenia "Świetlik" przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Pińczowie. Ten niezwykły dar znacznie ułatwi działalność stowarzyszenia, które od ubiegłego roku prowadzi punkt przedszkolny dla dzieci niepełnosprawnych w Skowronnie Dolnym. Zapewnienie dowozu do placówki było dotąd poważnym problemem dla przedszkola.
więcej >>


1 | 2 | 3 | 4 | 5 


Nasz adres: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik
Skowronno Dolne 52, 28-400 Pińczów, tel. 41 314 42 01,
e-mail: swietlik@pinczow.com