Wiadomości

Trzeci etap szkolenia z kombinezonów

07-05-2012 r.

Po raz kolejny "Świetlik" zaprasza w dniach 8-10.V. 2012 na bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutą mgr Robertem Kwiatkowskim, twórcą ortezy Dunag 02. Tematem zajęć będzie "Czynna pionizacja pacjenta". To ostatni etap szkolenia w naszej placówce.

więcej >>


Kiermasz Wielkanocny w Parku Miejskim

04-04-2012 r.

Tegoroczny Kiermasz Wielkanocny był okazją do zakupu wielu świątecznych ozdób. Został zorganizowany 4 kwietnia (środa) br. przez Urząd Miejski w Pińczowie oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

więcej >>


Teatrzyk w naszym przedszkolu

29-03-2012 r.

29 marca 2012r. nasze przedszkolaczki obejrzały teatrzyk z wykorzystaniem lalek pt. "W grocie Kraka". Przedstawienie sprawiło dzieciom wiele radości, a przekazane treści wpłynęły na ich wyobraźnię, co odzwierciedliło się w późniejszych rozmowach i zabawach dzieci.

więcej >>Świetlik na Targach Edukacyjnych

29-03-2012 r.

29 marca 2012r. przedszkole Świetlik uczestniczyło w Targach Edukacyjnych w Kielcach. Do hal targowych przybyło bardzo wiele osób, nie brakowało tłumów przy naszym stoisku!

więcej >>Urodziny Nikodema

29-03-2012 r.

Pyszny tort i piękna duża świecąca piątka na nim… !!! ten dzień należał do Nikodemka!
Wszystkiego najpiękniejszego na piąte urodziny składają Tobie Nikodemku przedszkolaczki oraz wychowawczynie Świetlika!!!

więcej >>Zajęcia integracyjne

28-03-2012 r.

Zajęcia integracyjne w przedszkolu sprawiają wiele radości u naszych przedszkolaczków. Obserwujemy radość, zadowolenie, zaangażowanie w zabawę i staranność w wykonywaniu ćwiczeń.
więcej >>


Galeria Przedszkolaka

21-03-2012 r.

W naszym Świetliku organizowane są nowe zajęcia artystyczne i muzyczne. Powstała też na ścianach przedszkola "Galeria małego przedszkolaka".
więcej >>


Pożegnanie zimy

21-03-2012 r.

21 marca to pierwszy dzień wiosny i bardzo oczekiwanie przez dzieci- żegnanie zimy!Jak tradycja powiada: "Sama zima nie odejdzie, dlatego trzeba ją pogonić, by na jej miejsce mogła przyjść wiosna, która budzi do życia wszystko co żywe i radosne"
więcej >>


Ferie 2012 w Świetliku

11-02-2012 r.

Dzisiaj dla dzieci naszego regionu rozpoczęły się długo wyczekiwane ferie zimowe. Aby maluchy ze Skowronna nie nudziły się w tym okresie mamy dla nich wspaniałą propozycję. Punkt przedszkolny Świetlik w tej miejscowości w drugim tygodniu ferii gwarantuje świetną zabawę dla najmłodszych.

więcej >>

Świętowaliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka

28-01-2012 r.

W poniedziałek 23 stycznia przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego uczciły Święto Babci i Dziadka.

Na uroczystość z tej okazji przygotowałyśmy program składający się z wierszy i piosenek. Panował miły i serdeczny nastrój.
więcej >>


Sala Snoezelen

11-01-2012 r.

Małymi krokami zbliżamy się do uruchomienia Sali doświadczania Świata w Skowronnie Dolnym.
Sale Doświadczania Świata są elementem wieloprofilowej, kompleksowej metody usprawniania dzieci i młodzieży, znanej za granicą pod nazwą Snoezelen. Są to specjalne pomieszczenia wyposażone w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów, takie jak: emiter zapachów, kolumna wodna, tablice dotykowe, czy kurtyna światłowodów, które w zależności od potrzeb dostarczają dzieciom różnego rodzaju bodźców.
więcej >>ŻYCZENIA ŚWIATECZNE

23-12-2011 r.Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary,
szczęścia i powodzenia

Życzy
Zarząd Stowarzyszenia
wraz
z pracownikami Punktu Przedszkolnego
Wspólna wigilia w naszym przedszkolu i niespodzianki tego wyjątkowego dnia

22-12-2011 r.

Od rana w kuchni przedszkola trwały przygotowania. Pani Grażynka, Monika i Irmina dwoiły się i troiły aby potrawy były smaczne.
W tym całym nastroju wigilijnych przygotowań odwiedził nas niezapowiedziany Mikołaj – Pani Małgorzata Piątek – dyrektor fabryki Saint Gobain – Rigips w Szarkowie wraz z współpracownikiem.
więcej >>

Kolejne etap szklenia w Dunag 02

16-12-2011 r.

Po raz kolejny w naszym Świetliku, odbył się kolejny trzydniowy etap szkolenia w kombinezonach z Robertem Kwiatkowskim. Tym razem ćwiczenia obejmowały dynamiczy siad i dynamiczną pionizację.
więcej >>

Kiermasz świąteczny i spotkanie na Rynku z Mikołajem

15-12-2011 r.

Nasze przedszkolaczki już po raz kolejny uczestniczyły w "Festynie Mikołajkowym" w parku miejskim. Tradycyjnie imprezę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów w Towarzystwie Mikołaja i jego pomocników.
więcej >>


Historyjka z pamiętnika Świetlika . . . . ……

15-12-2011 r.

Tak, tak … wizyta Mikołaja to najbardziej ekscytujące wydarzenie w roku. Gdy nadchodzi odpowiedni moment, dzieci w euforii rozdzierają papier, w który zawinięte prezenty. Potem słychać już tylko ich radosny śmiech, a świat na chwilę znika. To najprzyjemniejsza właściwość, jaką ma coroczna wizyta Mikołaja w Stowarzyszeniu Świetlik.
więcej >>1 | 2 | 3 | 4 | 5 


Nasz adres: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Świetlik
Skowronno Dolne 52, 28-400 Pińczów, tel. 41 314 42 01,
e-mail: swietlik@pinczow.com